Esken var fullstappet med godis, en skikkelig flott modell med profilert stab, lav vekt og allerede ett godt rykte på seg når den nådde norge.


Spesifikasjoner:  
Modell: Extra MX .50 size elektro
Type: Midtvinget akro/ 3D
Norsk forhandler: www.el-fly.dk
Vingespenn:  1472 mm
Lengde:  1316 mm
Vekt:  ca 1750 gram
Endelig flyvekt u/batt: 1372 gram !!
Motor brukt: Thrust 50 Børsteløs outrunner
ESC: Quantum 65A
Servoer: Hitec HS 5085MG og HS 5245MG
Propell brukt: PA Vox
Batteri: 6S 2200-3000 mah
Pris fly: 1750 DKK
Pris kombo: 2795 - 4750 DKK

Hva inneholder settet?
www.el-fly.dk synes en slik høykvalitetsmaskin laget for ekstrem 3D burde ha skikkelig elektronikk og i tillegg til Thrust/Quantum oppsettet kom den spekket med rått Hitec oppsett:
Høyde og balanseror: nye Hitec HS5085MG
Sideror: Hitec HS 5245MG



Motor er selvfølgelig PA sin Thrust 50 i kombinasjon med Quantum regulator som har fungert meget bra i alle mine tidligere PA oppsett. Dette er motorer som yter bra, er stillegående og etter mine målinger meget strømgjerrige.


En skikkelig god pakke med utstyr

Manualen er også av høy kvalitet. God forklarende, tekst samt bilder hele veien gjennom. Det er dessuten en god mal der for å kunne sette opp modellen riktig.