Resette passord? Klikk HER
Har du en gammel konto, men ny mail? Send en melding, så fikser vi det. Bare oppgi brukernavn og gammel + ny mailadresse
Vi kan også smelte sammen 2 brukere til 1, hvis du har registrert deg på nytt.
Vi setter pris på at alle logger seg inn, selv om du ikke skriver noe, dette for å se aktivitet.
Samme her.. utrolig irriterende at det skal være så kaldt.
Hvis det er sol, -5 , uten sol -3 vil jeg si er ganske greie krav.
Kaldere enn -10 er lite aktuellt..
Hvor er det du flyr nå? (bor også i Oslo).
Båt:
Hydro m/CMB 90
Twister m/mathe35ccm
Jet:
Skymaster F-18
Rookie II
Fly:
ZEN 120og50
Radio:
Futaba3PK
GraupnerMX22
Jeg synes også det holder med 4-5 kalde..
Prøvde å fly med handsker her en dag også. Sånne jakthandsker med avklipte fingre og en vott til å tre over. Det ble bare surr. Må ha henda fri..
Har vært ute i nesten 20 minus på et vann vi fløy på. Fantastisk å tregt displayet i senderen ble, ingen andre problemer, bortsett fra at jeg nesten måtte bæres bort i bilen for tining. Kaldt ja
----------------------------------------------------------------------
Kenneth Thommesen http://www.vingen.no/
www.bmfk.org
Ventus 2cx 1/4, Club Libelle 1/4,
RaceM, Aspire
Pike Perfection
35cc Extra 260
Extra 300L Leki
med varm kaffe på termosen, og muffe rundt senderen så kan det godt bli temmelig kaldt før jeg gir meg. Fløy i -12 her om dagen, med hansker på, det gikk helt fint bortsett fra at batteriet ble kaldt.
Men hvis det er kaldt og vind, da gir jeg meg.
Morten Myklebust.
Yrke Fisker.
Sky Raider MachI K.I.A.
PT-20 K.I.A.
Pibros Mk I, II & III K.I.A.
Corsair 60 Lever trygt uten motor.
med varm kaffe på termosen, og muffe rundt senderen så kan det godt bli temmelig kaldt før jeg gir meg. Fløy i -12 her om dagen, med hansker på, det gikk helt fint bortsett fra at batteriet ble kaldt.
Men hvis det er kaldt og vind, da gir jeg meg.
Var på Årungen i dag. Ca 10 minus, men sola stekte så godt og absolutt ingen vind gjorde at det ikke var så ille i det hele tatt.
Rossi motoren min trives tydeligvis ikke i så lave tempraturer men det er en annen sak.
Båt:
Hydro m/CMB 90
Twister m/mathe35ccm
Jet:
Skymaster F-18
Rookie II
Fly:
ZEN 120og50
Radio:
Futaba3PK
GraupnerMX22
Tilbrakte vel 2 timer på Ekeberg i dag. Kaldt som pokker, ja. Men nydelig flyvær ellers. Sliter med å holde liv i batteriene i denne kulden. Ser ut til at de faller ekstremt raskt slik at ESC'en kutter etter 1 min... Kledde inn batteriet i en flightpreserver og fløy meget forsiktig første 5 min og da virket det som om batteriet ble varmt nok til å holde. Hadde ellers ca 16-17 min flytid i dag med 2S i T3D. Ikke noen votter her ikke, hehe. Gikk greit faktisk.
Fløy en del i dag, både på stripa i elverum og hjemme, gikk med batteriene i lomma og hansker på fingra når flyet ikke var i bruk, og batteriene lå på motoren i bilen min under lading, varmt og godt der også Så det gikk så bra så!
Var ute og testkjørte motoren etter justeringer idag . Alt var klart etter en heller mislykket landing forrige fredag . Flott solskinnsvær men bitende kulde . Jeg valgte og bli hjemme etter den testkjøringen .
Bare det kunne bli litt varmere !!
Alt kommer til den som venter sier de ... så da får man bare smøre seg med tålmodighet .
Hei
Har vært (å sett på) IGG slepetreff i helgen.
Der ble det målt med lasertermometer -23,5 grader i skyggen.
Dæven, det var kaldt ja!!!! Etter hvert kom solen frem og det steg til ca
-10. det ble fløyet mye der i helgen.
Man skal jo være klar over hva produsentene skriver på utstyret
gjerne -10 til +55.
RS
Ronny Sundbye
Young man, was that a landing or were you shot down?
Var på stripa å fløy litt i dag bare tåka letta , men fortsatt 13-14 grader så orket ikke mer enn 3 batteri skift før vi frøs inn igjen til varm kaffe. Lipocellene likte ikke kjøla her i allefall, flytid på det kvarte av innendørs selv om de ble holdt varme helt frem til montering og bruk. Har flydd ned i -20 her men da blir det korte turer og laaaange kaffeopphold i brakka ja. I natt frøs Mjøsa igjen utenfor meg også, så da blir det erfaringsvis generelt kaldere ei tid framover. Det posetive er at det kanskje kan bli muligeter for flyging fra is om ei ukes tid.
Jeg må si jeg trives best med kvikksølvet på ett par minus , helst med sola framme og vindstille , da går det an å holde ut ei tid vinterstid.
We process personal data about users of our site, through the use of cookies and other technologies, to deliver our services, personalize advertising, and to analyze site activity. We may share certain information about our users with our advertising and analytics partners. For additional details, refer to our Privacy Policy.
By clicking "I AGREE" below, you agree to our Privacy Policy and our personal data processing and cookie practices as described therein. You also acknowledge that this forum may be hosted outside your country and you consent to the collection, storage, and processing of your data in the country where this forum is hosted.
Comment