Unconfigured Ad

Collapse

Tegning til fieldboxs

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Lakafant
    • Sep 2003
    • 42

    #1

    Tegning til fieldboxs

    Hei!
    Er det nokon som har tegninger til ein field boxs?
    Den må ha plass til ei 4 liters kanne fuel, eit 12 volts batteri, radio, proppel, pluss ekstra rasj. og så holder til eit fly oppå.
    MVH
    Sindre Solberg
    Os Aero Klubb
  • klausre
    • Oct 2025

    #2
    Det finnes mange tegninger på nett, men de fleste "mangler" en eller annen funksjon.... I løpet av vinteren kommer det en utfyllende artikkel på det nye nettstedet modellflynytt.no om emnet, med tegninger og veiledning mm.
    Har konstruert boxen halves på DAK men jeg trenger å finpusse den.

    Med artikkelen kommer også materialliste mm.

    Comment

    • Samsung
      • May 2003
      • 184

      #3

      Comment

      • Einar Large
        • Jan 2003
        • 29

        #4
        Re: Tegning til fieldboxs

        Originally posted by Lakafant
        Hei!
        Er det nokon som har tegninger til ein field boxs?
        Den må ha plass til ei 4 liters kanne fuel, eit 12 volts batteri, radio, proppel, pluss ekstra rasj. og så holder til eit fly oppå.
        Rask sammen alt du ønsker å ha i boxen, og lag den etter det. Er du litt lur lager du en sitteplate på toppen. Den kler du med noe skummatriale. Så har du stol og. Skjær hull i topplata så du får et løftehåndtak. Sett gjerne på noen ryggsekkreimer,,så er den lett å bære med seg. Har ennå ikke sett en smart ferdigbox. Bygg kassa i 9 eller 12mm meranti, som du maler med oljemaling. Holder til fly oppå kan lages separat, og settes på ved behov. men sitteplass er viktigere.
        Einar
        MVH
        Einar Large

        Comment

        • klausre
          • Oct 2025

          #5
          Faktisk er den boxen jeg sitter å DAK'er basert på B. Large-prinsippet.

          Så Bengt sin på Skoger i våres/vinter Og han har "skapt" et "behov" for fieldutstyr som er litt over standard:
          • - Alarm på kassen
            - Sigarett tenner
            - osv..
          Det har faktisk gått sport i å overgå hverandre med "spesielle krav".

          Comment

          Working...