Resette passord? Klikk HER
Har du en gammel konto, men ny mail? Send en melding, så fikser vi det. Bare si brukernavn og gammel + ny mailadresse
Vi kan også smelte sammen 2 brukere til 1, hvis du har registrert deg på nytt.
Vi setter pris på at alle logger seg inn, selv om du ikke skriver noe, dette for å se aktivitet.
Stevnet er uhøytidelig og da for dem som ikke konkurrerer, men som
allikevel holder på med skalafly. Stevnet blir med det et alternativ
til skala NM som går samme helg.
Etter Warbirdsweekend blir jo vårt stevne som å hoppe etter Wirkola,
men moro blir det allikevel. Vår egen klubb er i vekst også når det gjelder
skalafly og vi stiller sjøl både med warbirds og "fly som står av seg sjøl"
som et medlem uttrykte det.
Vælkømmin ska du væra! Plakaten under vil bli satt opp en del steder og
med det håper vi på litt publikum også.
Kan vi komme å fly skala-akro med en edge (forholdsvis bra arf-skala imac/3d kjærre) f.eks ? Eller er det bare cub og warbirds?
Snakket med sønnen i går kveld og vil planla litt å fly 2m EF Extra sammen med Thunderbolt så det er vel svar bra nok skulle jeg tro. Har 2,4 meter 3D fly sjøl, men kommer ikke til å fly rolling harriers, torque roller, waterfalls etc denne helga. Sånn er det med meg i hvert fall. Det blir Spit og Thunderbolt og Yaken i reserve just in case..
Er det noen Trøndere som skal eller? Vi skulle jo ha stilt med noen mann, det er alltid trivelig på Gjøvik. Jeg håper bare jeg kan piske opp stemninga litt. Uheldigvis kan jeg ikke, jeg kommer ikke hjem før veldig sent fredag og da blir det litt dårlig tid.
Banen er nå klargjort og gresset er fintrimmet.
På bildet under raker Bjørn Are plassen til
Lancasteren som den hadde under stevnet i fjor.
Stevnet blåste bort, men ikke i år!
Dette er ikke banen, men plassen for parkering
og eventuell overnatting. Transporten til banen
er kort og bekvem. Vi starter med flyginga allerede
fredag kveld. Ikke "shake down" som WBW, men vi har
oversatt det til "avskjelving" Det utenlandske er ikke
helt greit for oss totninger.
Her ser dere området og det er overhodet ingen grunn
til å avskrive kjerra om motoren skulle stoppe. Rett utenfor
banen er det et stort område med mykt korn....
Videoen under ble laget til stevnet i fjor, men i og
med at det stevnet ble ødelagt av dårlig vær, så bruker
vi videoen en gang til. Klippene er noen år allerede og
det er moro å se lowpassen til Tor Willy med Mustang
som var helt nede på dekket. Øysteins gamle Bearcat er i
gang med lat 26cc og flys av undertegnede.
Denne er nå frisket opp igjen med Laser 360 og går godt.
Blir å finne på stevnet. Det ser også ut til at vi nå
greier å stille med to operative 50cc ESM Spitifres...
Cessna, Army Cub, CUB, Extra, yak, Edge etc etc... de er
alle skalafly og blir å se i helga.
Må si det ser bra ut Tore. Jeg skulle ønske jeg var hjemme. Det er en travel høst. Nå er det englangs møter, så er det jetpower så er det høst stevne på molanda i jarpen. Flaterudhagan er et veldig trivelig sted å komme til. Husker sist gang vi satt på vaselina når vi passerte mjøsbrua. Dro vi eina å kjøpte kæld øl, Det var stas. Meget hyggelig gjeng på stripa var det og. Vi fikk jo flydd det vi klarte og orka.
Dog trenger vi et warbird stevne på våren. Det ene vi ikke kunne komme på skyldes bare Nato tiger meet og det skjer ikke her på MAAAANGE år. Så hva med juni neste år? Så kjører vi FULL scramble!!!!
We process personal data about users of our site, through the use of cookies and other technologies, to deliver our services, personalize advertising, and to analyze site activity. We may share certain information about our users with our advertising and analytics partners. For additional details, refer to our Privacy Policy.
By clicking "I AGREE" below, you agree to our Privacy Policy and our personal data processing and cookie practices as described therein. You also acknowledge that this forum may be hosted outside your country and you consent to the collection, storage, and processing of your data in the country where this forum is hosted.
Comment