Unconfigured Ad

Collapse

Firetakter eksos-spørsmål

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • johanngj
    • Nov 2007
    • 533

    #1

    Firetakter eksos-spørsmål

    Hei!

    Noen som vet om man montere muffleren til en firetakter pekende oppover? Med andre ord så er det en risk for at man drukner motoren lettere ved tomgang og fet blanding, men har det noe å si i flight?

    Vil throttle-egenskapene endre seg NEVNEVERDIG om man bare setter en silikon-sak rett på bendet og dropper hele potta? Det er jo nesten bare et rakt rør uansett. Sliter litt med eksosen inni cowling, og har lite lyst til å kjøpe et flexibend til 300...Vennligst se bort ifra dette med evt økt støynivå. Det er ikke noe problem der jeg flyr.
    Med vennlig hilsen
    Johannes Gjessing GMFK
    || JETI DS-16 Carbon || Baudis FOSA F3F || TUD Freestyler 4 || Paritech DG303 Elan Acro 1:2,2 Turbin IQ 160+ SE ||
  • obelix
    • Mar 2004
    • 471

    #2
    Hei tenker det vil gå bra uansett hvordan du gjør det droppe potta går oxo fint med bare å ha ett rett rør flexibend er greit fungerer oxo utmerket,
    du drukner nok ikke motoren nei på tomgang trykket er større ut en det som eventuelt er i potta som vil inn igjen

    lykke til
    Oi en perfekt landing

    Comment

    Working...