Unconfigured Ad

Collapse

2 stroke vs 4 stroke?

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • corydoras
    • Jul 2005
    • 257

    #1

    2 stroke vs 4 stroke?

    Noen som har liggende en tabell eller har en linkt til en tabell som viser hvilke 2 og 4 taktere som tilsvarer hverandre?
    mao hvilken 4 takter må en feks ha for å tilsvare en 2 stroke .46 motor?

    Finnes det noe slikt der ute på eteren?

    Mvh
    Cory
  • janta71
    • Mar 2006
    • 75

    #2
    En 46 2takt mener jeg tillsvarer en 70-80 firtakt.
    Min Radio
    Jr x9303 2,4 ghz


    Mine fly
    Cmpro Zero 50
    Top flite Thunderbolt p47D 60
    F3a 50

    Comment

    • Litespeed
      • Jun 2005
      • 1064

      #3
      Er litt vanskelig å sammenligne da en 4 takter har mer dreiemoment på lave turtall og ikke så høyt topp turtall som en 2 takter og er tyngre og dyrere .
      Går vel mer på smak å behag i hvilken type modell man har, en scala Mustang fortjener jo en 4 takter mens en standard trainer kan jo fint bruke en 2 takter eller begge deler....

      Noen tabell har jeg sett en gang for lenge siden hos Norwegian modellers sin katalog som viste ca forhold imellom de nevnte motortyper..
      Øyvind

      www.ahmfk.com http://sportwing.no/ http://hp.nlf.no/

      Comment

      • bellanca
        • Apr 2004
        • 283

        #4
        Hei

        Cu vs Cu så vinner 2 takt uten tvil, men vekt vs power er en annen sak da det finnes flere virkelig lette 4 taktere.

        Kommer litt an på hvilken flytype du har, for ren speed er 2 takt bedre enn 4 takt.
        Men det har skjedd litt de siste årene på 4takt fronten, den nye OS 56 fsa er ifølge flere tester sterkere enn OS 46ax,turtallsvillig er den også. At den har en ny potte som gjør at den går særdeles stille er jo et pluss samt at den søler minimalt med det nye interne smøresystemet.



        Men YS er konge da, se hva en liten 63 gjør med en 6,5 lb zero http://www.warbirdobsession.com/kyosho_zero/index.html

        Han har flere fine videoer denne richard for de som liker warbirds. http://www.warbirdobsession.com/

        Eller i et 3d oppsett http://www.youtube.com/watch?v=983hDZMe314

        Man skal slite med å finne et matchende oppsett uansett drivkraft som matcher kreftene til en ys 63.

        Jeg hadde en katana 70 V2 med en os fx 91 som veier ca 750g med potte, byttet denne ut med en saito 100 som veier 600g med potte og syntes flyet virket litt sprekere. Satte også saitoen i en ripmax bossanova som er et 3d fly/1,55cm) som er beregnet for en 46 totakt, fytti katta,1950g totalvekt og power som var ukontrolerbar.

        Men lurer du på hvilken power hver enkelt motor har med en gitt propell,kan pe reivers motokalk som regnes for en av de mest korekte, gi en pekepinn.

        http://www.mvvs.nl/ Se oppe på siden under propeller.

        Vel ser at jeg egentlig ikke har svart deg på spørsmålet
        Last edited by bellanca; 01-01-09, 05:59.
        Futaba 10C Fasst
        Last Down 3XL V3
        Spirit Elite
        Primo
        Hellcat
        Sukhoi
        Pt 19
        Ucd
        Bossanova
        Giles 202
        Boomerang
        Mojo
        Ultra Stick
        Riva Silver X
        Laser 3d
        Hobbyrommet er fullt av leker.

        Comment

        • corydoras
          • Jul 2005
          • 257

          #5
          Da var det ikke så enkelt som jeg kunne trodd, takk for mange gode og utfyllende svar, og kjøper jo denne med at motortype er modellavhengig, og selvf. ikke minst hva slags egenskaper en ønsker av modellen, speed, thrust, scala eller 3D, er jo litt av hvert å velge i.

          Mvh
          Cory

          Comment

          Working...