Unconfigured Ad

Collapse

Rødsprit

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • bardp
    • Nov 2010
    • 2473

    #1

    Rødsprit

    Er det noen som vet hva den egentlig inneholder?
    Da Statoil her i byen har sluttet å selge E85 har jeg gått tom for det. tenkte jeg isteden skulle bruke Rødsprit når jeg blandet fuel til min YS 175 CDI.
    Jeg blandet halvt om halvt med Rapicon 60/18 og rødsprit på samme måte som jeg tidligere hadde men da med E85. Motoren startet å gikk som et skudd men det så jo ut som jeg hadde montert røykanlegg på flyet. Lurer derfor på hva som egentlig er tilsatt rødspriten og hvor mye det er av dert.
  • xilian
    Chief Executive Officer
    • Feb 2009
    • 6522

    #2
    Tom I. Arntsen

    Comment

    • bardp
      • Nov 2010
      • 2473

      #3
      Vel det var vel som ventet at den inneholdt en del isopropanol men det skulle vel ikke lage hvit røyk. Men skit i det motoren går som et skudd og lit røyk er jo bare tøft. Er jo ikke antydning til noe griseri på flyet så da får det bare være slik til jeg kommer meg til Trondheim får å kjøpe E85.

      Comment

      Working...