Originally posted by Tom Erik
Det har ikke med dårlig fuel og varmgang å gjøre med nikkelflassing i modellmotoren siden modellmotor skal kunne komme opp i temperaturområde fra 90 og opptil 130 grader, etter 135 grader er det nok å bekymre hvis den er leanet ut eller dårlig kjøling.
Siden du ikke har hørt om nikkelflassing, søk i RCU etter "nickel peeling" og innkjøring av ABN motor søker du etter "Tapered bore running-in" eller "Tapered bore break-in" i RCU, det er det god informasjon om innkjøring av ABN motor og dermed får du en garantert god og topp motor.
Det selges reservedeler i ABC syl./stempel settet for OS motor med flasset nikkel i ABN syl./stempel settet pga krom er mere holdbar enn nikkel og bestilles gjennom internettet.
Comment