Unconfigured Ad

Collapse

Hjelp,hjelp.. Spektrum og failsafe

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • TrondD
    • Feb 2008
    • 172

    #1

    Hjelp,hjelp.. Spektrum og failsafe

    Jeg må få failsafe aktivert på 2 Spektrum-mottakere. Dvs at kanalene returnerer til en gitt posisjon med mottaksbrudd.

    Mer presist:
    Skal bruke 2 mottakere i et fly koblet mot powerboks. Varslig til powerboks om bytte av mottaker skjer ved at en gitt kanal går i failsafeposisjon. (bruker gear-kanalen)
    Har to forskjellige mottakere. En AR9300 og en AR7000.
    Vet at failsafeposisjonen settes på alla kanaler ved binding. Dette fungerer fint på 9300-mottakeren, men ikke den andre.

    Hvorfor???
    Trond Dullerud
    Trondheim Modellflyklubb
  • TrondD
    • Feb 2008
    • 172

    #2
    Akkurat ja:

    Trond Dullerud
    Trondheim Modellflyklubb

    Comment

    • Quadrocopter
      Moderator
      • Aug 2007
      • 6357

      #3
      Vet ikke om du fant svaret i RCG tråden, men det er en fundamental forskjell mellom AR7xxx og AR9xxx.


      AR7000 har kun mulighet til "SmartSafe™ Failsafe". Denne failsafen funger slik at når signalet forsvinner så vil throttle kanalen gå til det nivået den var satt til ved "binding" mellom Tx-Rx
      Alle de andre kanalene går til den siste kjente posisjonen - altså der sikka var nar signalet forsvant (variabel posisjon)


      AR9000 har to failsafe metoder: SmartSafe og Preset Failsafe.
      SmartSafe er den samme som er nevt over og AR7xxx bruker.
      I den andre metoden "Preset Failsafe" vil du kunne programmere alle kanalene til den ønskede failsafe posisjonen - Programmering av "Preset Failsafe" skjer v.h.a. av en spesiell sekvens under selve bind prosessen (du finner mer info om dette i AR9xxx manualen)
      Last edited by Quadrocopter; 16-04-10, 07:06.

      Comment

      Working...