Unconfigured Ad

Collapse

Sette opp brakes på en Graupner MC22

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Superstar40
    • Dec 2002
    • 1667

    #1

    Sette opp brakes på en Graupner MC22

    Skal sette up brakes aktivert gjennom en svitch. Finner ikke den engelske manualen igjen og har bare den tyske og der er jeg ikke så veldig flink. Har 2 balanserors servoer koblet til hver sin utgang på rx, på model type er det definert at balanseror har 2 servoer og de ligger på kanal 2 og 5.

    Hvordan gjør man dette og i tillegg sett opp en mix med høyderor opp når bremsene blir aktivert.

    Flyet er et motorfly.

    Takk for alle vettuge innspill.
    Espen Kvien
    Gruppeleder F3A
    Vingtor RC Club
    f3a.norge@gmail.com

    Mange fly og mye moro
  • Karl H.
    • Mar 2006
    • 1452

    #2
    Her finnes det meste av manualer MANUALS NOTICE MANUAL RC GRAUPNER FUTABA ROBBE MULTIPLEX SANWA AIRTRONICS DOWNLOAD DOWNLOADS MANUEL HANDBUCH ANLEITUNG handleiding
    Og her er MC 22: http://www.graupner.de/fileadmin/dow...22_4737_GB.pdf
    Last edited by Karl H.; 18-02-11, 08:38.
    Karl Hans Glommen.
    Mjøsa Modellflyklubb

    Man har ikke mer moro enn man kjøper sjøl.

    Comment

    • Superstar40
      • Dec 2002
      • 1667

      #3
      Takk for linken. Men måtte ty til telefonen og ringe noen som har Graupner radio for å få oppskriften. Først må man sette brakes på kanal 8 i modeltypes, så går man på ving mix og setter brakes til ailron og kanalvalg 5 som blir aktivert gjennom en bryter, videre så gikk jeg på free mix og laget en kurvemix mellom kanal 8 som master og 5 som slave og tilslutt en mix mellom kanal 5 og høyderor for å lagen en høyderors kompensasjon.

      Det funger på stuebordet så nå gjenstår det bare og se hvordan det er i luften.
      Espen Kvien
      Gruppeleder F3A
      Vingtor RC Club
      f3a.norge@gmail.com

      Mange fly og mye moro

      Comment

      Working...