Unconfigured Ad

Collapse

Måling av tyngdepunkt på store modeller?

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • troasb
    • Dec 2008
    • 591

    #1

    Måling av tyngdepunkt på store modeller?

    Hvordan gjør folk det med 25% størrelse og oppover når tyngdepunktet skal måles nøyaktig? De er jo for store og tunge til å bruke pekefingrene (heller ikke særlig nøyaktig). Jeg har en gammel sak fra Carl Goldberg som er en slags vugge med stativ som er veldig nøyaktig, men den går ikke til større fly.
    Futaba T8FG-S
    Noen planker og noen visper
  • Guest

    #2 Unapproved
    Jeg har en cg-buddy som festes på vingerøret før vingene settes på. Det går en snor mellom de to på hver sin side som hele flyet løftes i. Genialt...........men jeg glemmer at jeg har den, så jeg bruker samboeren min. Hun klarte faktisk å løfte ene siden på 100cc'n med pekefingeren. Jeg løftet andre siden
    På den store ultimaten måtte vi bruke to fingre, men det funket det også selv om det ikke blir 100% nøyaktig. Men dagens akrofly tåler en del slingring uten at dem blir kritiske.
    Veldig ofte justerer jeg cg etter maidenflighten likevel i forhold til hva som er oppgitt i manual.

    Comment

    • tyor
      • Mar 2005
      • 9757

      #3
      på 33% yaken min så festet jeg en snor rundt vingerøret på hver side, også satte jeg vingene nesten helt inntil. bare en liten glippe så snorene gikk fritt. løftet så opp etter snorene for å ballansere.
      Tom Nohr
      Tennisveien 9
      2450 Rena

      Frsky taranis 9+
      Turnigy H.A.L. hexacopter. m/naza.m og nex5r
      Fieseler storch fra black horse m/ngh gf38
      + diverse små ting

      Comment

      • Tom Erik
        • Feb 2004
        • 1601

        #4
        På tunge fly så bruker jeg vedlagte regneark. Ved å gjøre noen enkle mål samt veie flyet på hovedunderstell og halehjul, så tar regnearket seg av resten.
        Attached Files
        Tom Erik Smedal
        www.artistic3D.net
        www.photopia.no

        Comment

        • Olavjoergensen
          • Jun 2005
          • 2208

          #5
          Originally posted by Tom Erik
          På tunge fly så bruker jeg vedlagte regneark. Ved å gjøre noen enkle mål samt veie flyet på hovedunderstell og halehjul, så tar regnearket seg av resten.
          Ved bruk av denne metoden bør vekta som er på halehjulet stables opp med bøker eller lignende til modellen er i vater!
          Hvis ikke så vil du få "litt" feil på vektene
          Olav Jørgensen
          Low & fast

          Comment

          Working...