Unconfigured Ad

Collapse

Førstegangsstart av SC 15

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Guest

    #1 Unapproved

    Førstegangsstart av SC 15

    Jeg har kjøpt en ny SC 15 motor. Dette er min første modellflymotor. Jeg fikk ikke med noen manual, og har store problemer med å få startet den for innkjøring.
    1) Har noen en manual som jeg kan få (skanne inn?)
    2) Kan noen fortelle meg hovedinnstilling på mikseskrue samt startprosedyre for denne motoren. Jeg har kun endret miksekruens innstilling.
  • trainer
    • Jan 2003
    • 26

    #2
    Førstegangstart av sc 15

    Hei.Har du ordentlig med strøm til glødepluggen?Dette har kostet meg endel med banning.Ellers er det viktig at du "primer" motoren.Dette gjøres ved enten å gi motoren en "dash" fuel i forgasser eller hold for forgasseråpningen mens du turner motoren rundt fire -fem omdr.Gi ca !/2 gass og sett på glødestrøm..Hoveddyse instillingen avhenger av om du har trykk fra eksospotte eller ikke. Har du trykk fra potta prøv med ca 2 Omdr. ut,hvis ikke kan du prøve med 3,5.Når motoren starter gir du full gass og skrur dysa inn til du hører motoren øker i turtall.Maks turtall og to klikk tilbake skulle være i nærheten av der du skal være.Prøve deg frem ,OG Pass Fingrene.mvh.Trainer.

    Comment

    Working...