Har et problem med en av modellene mine. Til tross for relativt store rorflater (balanseror) har disse nesten ingen verdens effekt. Modellen har roll-rate på ca 5 sekunder!! Lurer derfor på om det har noe for seg å tape glippene mellom vingen og rorene og evt hvordan dette gjøres enklest. Han som har bygget flyet er relativt urutinert, så glippene mellom ror og vinge er 3-4 mm store!
Unconfigured Ad
Collapse
Taping av ror
Collapse
X
-
Ja gjett om det blir forskjell. husk å sett rorflatene maksimalt oppover når du taper glippen fra undersiden (så ser ingen noe som helst og rorene kan gå fritt) prøv gjerne med litt bred klar Scotch tape, den sitter bra og holder lenge (men i nøden kan nesten hva som helst brukes). Hvor store utslag bruker du? og på hvilken modell?
Ellers lykke til.Gert Hildrestrand.
Limets Venner.
Valdres Flyklubb Modell
Famous last words? Hey watch this! -
Fikk et tips av en meget erfaren modellflyger i klubben vår. Han anbefalte å bruke Scots Magic tape - brette en del av tapen dobbelt - den delen som dekker det åpne området så den ikke kleber i balanseroret.
Et annet tips var å bruke vanlig silikon - smør inn hengsler og balanseror med vaselin og klin på med silikon. Vaselinet sørger for at hengsler og balanseror ikke blir "limt" av silikonet. For å få en jevn overflate bruker du en blanding av Zalo og vann og jevner det ut med fingeren. Fordelen med silikon er jo at den er motstandsdyktig mot fuel og kan leveres i forskjellige farger.
Prøv deg frem
EspenComment
Forum Bottome ADS
Collapse
Comment