Unconfigured Ad

Collapse

Har et 10 år gammelt fly, har ikke peiling hvor å begynne!

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Flydude
    • Jun 2004
    • 509

    #16
    Ja Spitfire er et fint fly!

    Når du starter å fly er det veldig greit å starte med åttetall! Først at du kjører fra deg i svingene og mot deg i midten. Kjedelig etterhvert, men veldig god trening. Da får du trent svinger begge veier og lærer å takle de.

    Etter en stund snur du kjøreretningen og da vil du lære begge svinger mot deg også, som mange helt nybegynnere kan slite med, fordi man må dra stikka til høyre for å gå til venstre , og motsatt.

    Dette var det jeg gorde helt i starten. Hadde en flink og erfaren modellflyger bak meg, som sa hva jeg skulle gjøre og tok over hvis jeg fikk problemer. Eneste mulighet uten kabel . Selvom han trengte litt is i magen av og til så tror jeg, og håper jeg, han fikk sove om natta (eller?)

    Åttetall er ihvertfall veldig god trening i starten.
    Simen

    Why drink and drive, when you can fly so high?!

    Comment

    • JMT
      • Aug 2004
      • 7

      #17
      Får lappen i morra. Kan hende jeg tar med en tur til gamlem. Bor selv i Tennfjorden.

      Radioen er rimelig standard tror jeg.... en focus 4(35.080) med hitec servoer (hs-300).
      Jeg driver å bygger jeg.... heh...
      Utstyr ellers : sc40a motor, Hitec servoer, focus 4 controler. jee..

      Comment

      Working...