Resette passord? Klikk HER
Har du en gammel konto, men ny mail? Send en melding, så fikser vi det. Bare si brukernavn og gammel + ny mailadresse
Vi kan også smelte sammen 2 brukere til 1, hvis du har registrert deg på nytt.
Vi setter pris på at alle logger seg inn, selv om du ikke skriver noe, dette for å se aktivitet.
Vil bare minne om påmeldingsfristen for NM i klassene F4C, F4G og F4H. Siste frist er fredag 24.august.
For påmeldingsinformasjon se agder-modellfly.no - Forside
Da er det ikke lenge igjen før NM på Evje... Begynner å pakke bilen i morgen kveld tenker jeg og drar nedover tildig fredag morgen. Ser ut til at værgudene på storm.no iallfall er på vår side denne helgen.
Håper mange får annleding til å delta. Blir mitt første Skala NM hvor jeg deltar, ca 4 år etter det som var planlagt.. Jaja, noen ganger tar det bare litt tid å få ferdige enkelte modeller
Legg gjerne ut noen bilder av de modellene du skal delta med og vi ser gjerne også at du tar noen bilder underveis i konkuransen og poster her etterpå...det er alltid artig å se.
Skulle gjerne tatt turen å kikke selv men må jobbe denne helgen.
Det som hadde vært interesant, ville vært om noen kunne lastet opp en film der man ser et av flyene i detalj, bilder av skaladokumentasjon, poengene dommere gir. Så bilder av programmet som skal kjøres. Film av flyvingen med tekst på filmen om hvilken øvelse som kjøres, og så poengene dommerene gir. Det ville muligens skaffet flere deltagere til skalakonkurransene når man vet hvordan en konkurranse blir gjennomført. Har prøvd å finne noe på youtube, men det er jo bare korte glimt av flotte fly som kjører diverse øvelser. Stort sett umulig å finne en film der hele programmet kjøres.
Det som slår meg, er at så få deltar på skala NM. BWW hadde besøk av ca 50 skalaflygere forrige år, og WBW i Trondheim som gjelder
kun warbirds hadde vel nesten det samme antallet i år. Kan det være pga.at flygleden er satt i høysetet, eller er det at vi ikke synes våre modeller er fine nok ? Det så ut som om det var mange heftige modeller på Notodden og, bla B24 og div flotte turbin modeller.
For meg tror jeg det er dokumentasjon ol. som setter en brems, eller så er det at det er på slutten av sesongen
Ingen tvil om at mange synes det er gøy og både bygge og fly skalamodeller. Diverse uformelle treff rundt i landet viser jo det. Var dommer på et skalatreff på Kråkstad for 14 dager siden hvor det stilte opp 7 piloter, selv om det kræsjet med andre stevner, blant annet warbirds weekend i Trondheim.
Selv om ikke hjertet mitt banker like hardt for skala som F3A så håper jeg virkelig at man får fart på de konkurransene igjen. Det er jo mange som er involvert i planlegging og gjennomføring av et stevne og bare det gjør at de fortjener så mange som mulig påmeldte.
Nå er vel stevnet over når linjene skrives men håper det var vellykket
Da var nok et Skala NM over. Som første gangs deltaker på Skala NM må jeg si meg meget vel førnøyd med stevnet som nå ble holdt på Evje. En skikkelig trivelig gjeng som ikke gjode noe annet enn å føle oss meget velkommen. Jeg håper inderlig det blir flere Skala stevner på Evje. En stor takk til de som gjort dette mulig!
Jeg håper noen fra stevne ledelsen kan legge ut resultatene her.
Fikk ikke tatt så mange bilder, men her er da noen av dem i tilfeldig rekkefølg.
Det som slår meg, er at så få deltar på skala NM. BWW hadde besøk av ca 50 skalaflygere forrige år, og WBW i Trondheim som gjelder kun warbirds hadde vel nesten det samme antallet i år. Kan det være pga.at flygleden er satt i høysetet, eller er det at vi ikke synes våre modeller er fine nok ? Det så ut som om det var mange heftige modeller på Notodden og, bla B24 og div flotte turbin modeller.
For meg tror jeg det er dokumentasjon ol. som setter en brems, eller så er det at det er på slutten av sesongen
Tror alle skulle ønske at det var flere som var med å deltok på F4C/F4H stevenen som holdes hvert år. Men jeg tror mange engster seg vel mye for å delta. En F4H deltagelse kan man betrakte som en litt mer organisert søndagstur. Så lenge man kan fly noen få øvelser så er det ikke noe grunn til å ikke delta. Det er ikke meningen at man må være ekspert for å være med, hverken på dokumentasjon siden eller for flygingen sin del. Om man tenker at en kun stiller for å kjempe om 1. plass så er fokuset feil. Tror de aller fleste, om ikke alle, mener at det er vel så mye det sosiale rundt en slik hendelse som selve flygingen, om ikke enda mer.
For dokumentasjonen sin del i F4H skal man ha minimum 3 bilder av modellen, hvor minst ett av bilene skal vise prototypen en flyr med. Flere bilder er en fordel men ikke noe krav. Modellen må også se noenlunde ut som et av bildene med tanke på farger, men det er ikke nødvendig at den er 100% lik. Modellen skal være trekt/malt/påsatt dekaler av eier og flyger så ferdigkjøpte ARF'er som ikke er stippet og trekt på nytt er dermed ikke en opsjon å bruke. Selv stilte jeg med en Goldberg kit bygget Ultimate som mangler masse deltajer i forhold til orginalen. For dokumentajsonen plukket jeg ut 6 bilder fra ULTIMATE 10 DASH 300 S - Pilot Gordon Price og skrev ut på foto papir på blekkskriveren. I tillegg skrev jeg ut 3-view som også ble funnet på nettet. Tok meg ikke lange stunden å få det til.
Det som også er litt morsom er at mange av de som er med på slike stevner selv om de kun er der for å hjelpe til eller se på ofte får veldig lyst til å delta neste gang da man ser at man ikke trenger å være 1000-kunstner.
We process personal data about users of our site, through the use of cookies and other technologies, to deliver our services, personalize advertising, and to analyze site activity. We may share certain information about our users with our advertising and analytics partners. For additional details, refer to our Privacy Policy.
By clicking "I AGREE" below, you agree to our Privacy Policy and our personal data processing and cookie practices as described therein. You also acknowledge that this forum may be hosted outside your country and you consent to the collection, storage, and processing of your data in the country where this forum is hosted.
Comment