Unconfigured Ad

Collapse

overhale tt50

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • j-gov
    • Oct 2004
    • 198

    #1

    overhale tt50

    kjørte motoren litt vel varm her om dagen, ente i en ufrivillig autorotasjon, motoren satt nesten fast etterpå, har demontert den og fjernet noen små perler som var fast brent på toppen, nå går den greit rundt, men starter ikke. Antar den er kaputt, har vært mye plag med denne motoren, har bestandig måtte kjørt den ganske varm for at den skulle gå uten å fuske. Det jeg lurer på er om det er lønsomt og overhale denne, evt hvor man får kjøpt deler?
  • Christen

    #2 Unapproved
    Hei,
    Jeg har hatt den samme motoren selv for noen år siden og fant vel ut at den må gå varm for å få sprut i shopperen.
    Ville ikke kostet på denne motoren egentlig, jeg kjøpte meg en OS Hyper og det er stor forskjeld. Grunnen er nok forgasseren som er mye bedre på hyperen.
    Hyperen kan du fly så hardt du vil med og ha masse sprut uten at det er antydninger til at den går varm, vel å merke hvis den er riktig justert da
    Gå for en hyper, det er meninga mi ihvertfall.

    Comment

    • j-gov
      • Oct 2004
      • 198

      #3
      Takk for svarene, men hvor får men kjøpt deler?, hvis det ikke blir for dyrt så kan det tenkes at jeg prøver, OS er langt utenfor rekkevidde for tiden, å en ny TT ligger vel på rundt 1000 kr.

      Comment

      Working...