Unconfigured Ad

Collapse

pitch måler

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • ronnynorge
    • Jan 2008
    • 1231

    #1

    pitch måler

    Hallo..

    Da har jeg sitti og klødd meg i hodet lenge nok og må spørre om hjelp...
    Hvordan i alle dager virker denne?http://www.elefun.no/elefun4/aspx/pr...tegoriID=10000

    Får det ikke til.
    Forklaring med teskje mottas med stor takk

    Heliet er forøverig en trex450 se v2 med hughes skala kropp
    Ronny Andreassen
    Sunndal/Vinnu
    Fei Bao T-45 GosHawk 1:5,5
    3DHs 33" EPP
    JR 9303 2,4
  • Mademan
    • Apr 2007
    • 1086

    #2
    sett ene bladet i den. Hold stabilizer og den helt, helt rett! /pitch gauge og flybar case skal vere på lik linje. helst helt i vater.
    så skal du gi gass (med throttel hold) og se pitchen på bladene

    Beste er å ha den på en bok eller noe og kune holde fast en paddler.
    Last edited by Mademan; 16-03-08, 22:25.
    Go Lower! Lower.... To Low!

    Comment

    • Sondre Aabø
      • Aug 2005
      • 165

      #3
      Forklarte litt om bruken av pitchmåler på et annet forum, du kan jo lese og se om du blir noe klokere.

      Pitchmåler er det viktigste verktøyet enn bruker til å stille inn helikopteret riktig før første flytur. Det er da veldig viktig at alle linkene på helikopteret er like og i riktig lengde etter manualen! Først nå setter du på pitchmåleren på rotorbladet, ca 1/3 inn på bladet. Setter radioen i IDLE1 og pitch stikka i midten. Pitchmåleren konfigurerer du til 0 grader. Nå skal du klare og sikte med øyet langs den rette siden på pitchmåleren slik at den ligger parallelt med paddelstanga. Hvis ikke justerer du linken som går fra bladholderen til swash plata slik at du har 0 grader med stikka i midten.

      Det er også viktig at du har pitch kurver som er linjere fra 0 til 100 grader i radioen.

      Når du har gjort dette, gir du full pitch og da skal du ha ca 10 grader, hvis ikke har du feil lengde på linkene, og må justere disse. Så gir du full negativ pitch, nå skal pitchmåleren vise ca -10 grader. Gjør det samme på det andre bladet. Har du helt lik pitch i bunn, midten og på topp på begge bladene er de også ferdig tracet. De roterer helt likt.

      Nå setter du radioen tilbake i NORM og går inn og justerer pitch kurven slik at den blir linjer fra ca 30-40% til 100% Du har nå ca -4,5 grader i bunn og 10 grader på topp.

      Når du skal loope må du da vipe over til IDLE1 for å få nok negativ pitch for å holde helikopteret opp ned. Det er også mulig å hovre opp ned i IDLE 1.

      Litt om gasskurvene med det samme.

      I NORM skal gassen gå fra 0 - 100%
      I IDLE1 skal gasskurven gå fra 100 - 50 - 100% dette for at du skal kunne stige når du har helikopteret opp ned.

      Se et ilustrasjonsbilde her:
      Med Vennligst Hilsen
      Sondre Aabø
      www.aircam.no

      Comment

      Working...