er på utkikk etter et nytt seilfly da jeg har brukt opp ege`n min og vil utvide stallen litt med et bra solid fly som skal opp i luften med line . pris messig vil jeg gjerne havne på rundt 2- 2500 kr . noen gode forslag
Unconfigured Ad
Collapse
nytt seilfly
Collapse
X
-
Hei
Som nevnt før på dette forum er det mange seilfly fra Art Hobby som er gode. F.eks. Velvia, Sierra, 2 - 2,5 meter, og noen litt større, rundt 3 meter. Dette er prisgunstige fly som flyr veldig bra. De ligger vel stort sett i det prisområdet du antyder. Funker like bra til hang som til thermikk.
Forhandles av Griffin og RC- Seilflysport.
Hilsen ErikSoar the skyComment
-
Høystart-modell fra Art Hobby som Sting nevner: Velvia http://www.arthobby.com/gliders/specs/velviaC.html Virker som eierne av disse er godt fornøyde med denne termikk-fuglen.
Til hangbruk har Art Hobby Boar, og Sierra som er større og OK til F3F-trening tror jeg. Har i alle fall kjøpt Sierra selv, men har ikke ferdigstilt den ennå. Fin kvalitet på delene i settet, god plass i kroppen. Litt arbeide med ferdigstillelse.
Highlight er flott! http://www.el-fly.dk/high-mega-1.asp Franken har flere godbiter i din prisklasse. Sjekk gjerne ut de lettere variantene av Highlight.
Fins et hav av flotte modeller, men med din prisbegrensning faller en bråte lekkerbiskener i prisområdet 3500-6000 ut naturlig nok...Absolutt ikke NLF-medlem lenger!Comment
-
mpx Alpha 27, kan det være et forslag?
Jørgen Wake Stensen
Bodø MFK
Man blir aldri bedre uten utfordringer og trening!Comment
-
Seilfly
Du kan jo ta en titt på denne http://www.nasko.nu/produkt.php?id=102
Budsjettet ditt sprekker men noen få kr,men dette seilflyet har en meget god profil.
Eller denne http://www.nasko.nu/produkt.php?id=253Last edited by Caramba; 19-02-06, 17:20.Mvh
Ragnar Bye
DG 300/17 Multiplex
Caramba Krause
Legend Airtronics
Miraj AeromodComment
-
Helt klart en Highlight Mega av de nevnte. Eller en Toplight Mega T.
Løp å kjøpComment
Forum Bottome ADS
Collapse
Comment