Siden det er mange med mye kunnskap om glowmotorer her, så har jeg et spørmål. Har en liten OS25LA, den går so ei klokke, lett å starte. Problemet er at jeg synes ikke den får topp turtall. Har problemer med å ta av fra en gresstripe med en liten trainer, så den må kastes igang, og da flyr den greit(har satt på større hjul også). Har ikke rørt tomganskrue, kun hovednål. Synes den av og til fusker litt på halv gass.Bruker propell etter anbefaling. Synes det kommer veldig mye olje ut av potta(feil fuel eller er ikke motoren varm nok?) Noen som har noen tips for hvordan jeg evt kan få litt mer turtall og futt?
Unconfigured Ad
Collapse
Justere motorer??
Collapse
This is a sticky topic.
X
X
-
-
-
Hvis du bruker 102 oktan (Aspen Racing?) så unngår du tenningsbank. Oktan har ikke noe med energi i bensinen å gjøre. Hvis det avsettes karbon i brennkammeret, blir det høyere kompresjon med fare for tenningsbank(selvtenning). Hva slags olje som iblandes bensinen, har stor betydning for avsetning av karbon. Det kan være lurt å sjekke motoren av og til, og eventuellt dekarbonisere brennkammeret. Mye karbon gjør at kompresjonen blir høyere, med fare for tenningsbank(selvtenning). Tenninginnstilling vis a vis oktan, har ikke noen betydning.Karl Hans Glommen.
Mjøsa Modellflyklubb
Man har ikke mer moro enn man kjøper sjøl.Comment
-
Comment
-
Det var i alle fall den han anbefalte i hobbybutikken. Den er et par måneder gammel (fra jeg kjøpte den i alle fall). Kan det være en ide å prøve en varm plugg?Comment
-
Comment
Forum Bottome ADS
Collapse
Comment