Unconfigured Ad
Collapse
Open Source Remote Control
Collapse
X
-
-
Har flere av disse pedalene; ennå liggende som byggesett, fra den gang vi produserte og solgte Turbosound utstyr fra Mr. John Penn i Nothingham en gang på 70 tallet.Comment
-
Ikke kast den! jeg tar`n, kan sikkert brukes til noe!
Steinar B Johansen
Lillehammer mfkComment
-
Drar til Hong Kong og Shenzhen rett over helga.
Blir deretter en stund i Bkk over påske, før jeg igjen drar til Beijing i slutten av april.
Men; etter det; så blir det forhåpentligvis Norge; i mai. Da kan det sikkert ordnes.
Men takk for at du minnte meg på John Penn.
Har allerede startet søk etter han i UK.
Har også noen Turbosound høytalere liggende fra 70. eller 80. tallet.
OT eller ikke. Dette er memories; som forsvinner med tiden; og personene, og da betyr OT lite eller intet i så måte.
Respekt.Comment
-
Husk å kjøpe med svartpepper fra Shenzhen! De produserer det beste pepperet i verden.
Pm meg når du har sett over "Vintage lageret" ditt.
ps..Må jeg sende inn wfly`en min for å halvere oppløsningen, eller kan jeg bruke den som den er?Ikke kast den! jeg tar`n, kan sikkert brukes til noe!
Steinar B Johansen
Lillehammer mfkComment
-
[QUOTE=ps..Må jeg sende inn wfly`en min for å halvere oppløsningen, eller kan jeg bruke den som den er?[/QUOTE]
hehe er nok bare å sende den innComment
-
Hvor har du det fra at de har redusert til 2048. står ikke noe om det på hjemmesiden deres.Comment
-
Jeg merket overhodet ingen forskjell da jeg gikk over fra helanalog 35MHz Futaba FP-T7FG/k til 2,4GHz Spektrum-modul i samme radio. Konklusjonen er at 1024 steg, som jeg tror Spektrum opererer med, er tilstrekkelig for meg og min flyging - fixed wing, hobbyflyging og enkle konkurranser. Vet ikke om jeg vil merke noen forskjell om oppløsningen halveres til 512 steg, som ser ut til å være standard på OSRC. Det står at stikke med høyere oppløsning kan leveres som tilleggsutstyr, men ikke prisen.
Med tannhjulsoverføring fra stikke til encoder så introduseres jo en dødgang slik som vi hadde i stikkene før åpne og halvåpne stikker ble oppfunnet. Vi vet at det er friksjon i tannhjul også. Man kan lure på om dødgangen blir større eller om tannhjulene vil klype i minus 15 grader. Et annet spørsmål er om produksjonstolereansen er akseptabel eller om man kan være uheldig og få et eksemplar med for stor dødgang.
Synes dette er et interessant prosjekt. Spent på om leveringsdatoen overholdes, 3. kvartal i år.Tom Roy (57), Vingtor RC Klubb, Asker Modell Klubb, Flystua
Begynte med R/C i 1973, kun elektro fra 2007, flyr alt fra trainere til innendørs akro og halvskala fra WW I og nyereComment
-
Kan vi samle 10 stykker til en felles bestilling sparer vi 6 %. 100 stk er vel litt optimistisk, men gir 10% rabatt. Eventuell ekstra frakt innenlands for å få senderne fram til alle kommer vel i tillegg hvis de ikke kan levere til 10 forkjellige adresser.
Men det ser ut som om vi må bli enige om en felles utstyrspakke knapper (shoulder module) og modulholder (RF compartment). Jeg kunne tenke meg basic left shoulder module og basic right shoulder module (fire brytere på hver side).Tom Roy (57), Vingtor RC Klubb, Asker Modell Klubb, Flystua
Begynte med R/C i 1973, kun elektro fra 2007, flyr alt fra trainere til innendørs akro og halvskala fra WW I og nyereComment
-
Da er de ikke venner (alternativt ikke "data"). Linux er IKKE skuddsikkert. Det er en grunn til at folk beveger seg vekk fra Linux INKLUSIV android telefoner mm. Tilogmed Linus himself. Det er en del mugg med Linux i sin generellhet som som man bør være var på.
Dog så skal det sies at for slike type enheter (embedded) er det en tung bevegelse mot Linux og ett litt annet bilde.
Så å si "linux er rimelig skuddsikkert" er ikke mulig uten å flekke på med an haug med forbehold i alle retninger. Akkurat som alt annet.Comment
-
Flitetest gutta så på denne nå nettopp: The OSRC Project | Flite TestLast edited by Morten Brun; 10-01-13, 21:02.Comment
-
Android telefonen min låser seg av og til. Det gjorde forøvrig også windows telefonen min.
Linux (og visstnok windows ce) er temmelig bulletproof, men dette er kun os'et som ligger i bunn.
Brukerinterfacet ligger over, og det kan være fullt av bugs.
Jeg hadde ikke tiltrodd modellene mine til ett ukjendt produkt som ikke har fått seg ett rykte enda.
Så du kan høyst sannsynligvis laste ned software, og kompilere og bygge ditt eget system.
Dermed får du like mange varianter som du får brukere.
Med andre ord ; Hver variant sitt eget rykte. Som ikke kan tillegnes de andre brukerne.
Hver gang du gjør en forandring, Blir det ny testing. Og husk, i software er det sånn at selv den minste endring kan få de største konsekvenser. Og det finnes en naturlov som sier at lager du software, ja, da får du bugs.
Men det spørs litt hvordan systemet er designet. Dersom det er lik at det er en egen krets som leser stikker, og bruker-data fra sitt eget register, og sender dette ut på serieform, og softwaren som er open source egentlig bare er HMI delen, så blir det jo litt andreledes. Da kan HMI delen fint gå i break, mens real-time delen tusler videre og styrer fly.
Bare kosmetikk-ting kan endres, med andre ord. Tipper det er sånn.Dont expect, inspect.
Fun Police everywhere!Comment
-
Open Source Remote Control
Flitetest gutta så på denne nå nettopp: The OSRC Project | Flite TestI hangaren:
SpeedFire F5B
X-plane fra www.yuri-models.com
Hawk F5B
MiniHawk (2stk)
3stk PZ Stryker (flygende lecablokker)
UM Stryker Q 180
FPV Raptor
EPO Cessna (156cm)Comment
-
Comment
Forum Bottome ADS
Collapse
Comment